TESTERE MECLİSE GİDİYOR

Aşağa gitmek

TESTERE MECLİSE GİDİYOR

Mesaj  Admin Bir C.tesi Eyl. 27, 2008 12:21 pm

Tezkere Meclis'e gönderiliyor AKP Hükümeti, Kuzey Irak'a yapılacak sınır ötesi operasyon için gereken tezkereyi TBMM'ye gönderme kararı aldı.Bugün yapılan Terörle Mücadele Yüksek Kurulu toplantısının ardından AKP MYK'da Kuzey Irak'taki PKK unsurlarına karşı yapılacak sıcak takip için gereken tezkereyi TBMM'ye gönderme kararı aldı.
Bunun için AKP'liler bugünden başlayarak muhalefet partileriyle irtibata geçecek.
Tezkere ile ilgili çalışmalar Genelkurmay Başkanlığı ve Dışişleri Bakanlığı yetkilileri tarafından yürütülüyor.

Terörle Mücadele Yüksek Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. Toplantı 3,5 saat sürdü. Toplantının ardından sınır ötesi operasyon için çalışmaların başlayacağına dair bir açıklama yapıldı.

Toplantının ardından yapılan açıklamada "Terör örgütünün komşu bir ülkedeki mevcudiyetini sona erdirmeye yönelik olarak önümüzdeki süreçte, gerektiğinde sınır ötesi operasyon dahil olmak üzere her türlü tedbirin alınması için görevli kurum ve kuruluşlara emir verilmiştir" denildi.

İŞTE AÇIKLAMA:

"Şırnak ilimizde sivil vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize yöneltilen menfur saldırılar başta olmak üzere son günlerde meydana gelen terör olaylarına ilişkin değerlendirmeler yapılmış, terörle mücadele çerçevesinde sürdürülen faaliyet ile alınması gereken ilave önlemler ve yöntemler görüşülmüştür.

Son dönemde gerçekleşen ekonomik, sosyal ve siyasal gelişmelerden rahatsızlık duyan ve halk desteği kaybolan örgütün kanlı terör eylemlerini artırma gayreti içerisinde olduğu tespit edilerek, vatandaşlarımızın huzur, güven ve refahını artıracak faaliyetlerin hız kesmeden sürdürülmesi kararlaştırılmıştır.

Bu çerçevede, terör örgütünün komşu bir ülkedeki mevcudiyetini sona erdirmeye yönelik olarak önümüzdeki süreçte, gerektiğinde sınır ötesi operasyon dahil olmak üzere hukuki, ekonomik ve siyasi her türlü tedbirin alınması, terör ve teröristlerle etkili yöntemlerle kararlı bir şekilde mücadeleye devam edilmesi konusunda görevli kurum ve kuruluşlara gerekli emir ve talimatlar verilmiştir."

Başbakanlık Merkez Bina'da saat 10.05'de başlayan toplantıya, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Vekili Tümgeneral Atila Onkök, Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Rafet Akgünay, MİT Müsteşarı Emre Taner, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal katıldı.
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 132
Kayıt tarihi : 09/08/08
Yaş : 61
Nerden : istanbul

Kullanıcı profilini gör http://buzyy.yetkinforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz